איך להוציא אזרחות רומנית?

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

איך להוציא אזרחות רומנית?

כמו בכל תהליך בירוקרטי, תהליך הוצאת אזרחות רומנית בנוי ממספר שלבים ויש להקפיד בכל חלק על דיוק וביצוע כלל הדרישות. חשוב להבין שכל כשל טכני פעוט, עלול להפריע לנו בדרך לאזרחות. 

השלב הראשון שלכם בדרך לאזרחות רומנית, הוא כמובן לבדוק את זכאותכם לאזרחות רומנית ולוודא שאכן אתם מתחילים את התהליך עם סיכויים גבוהים להצלחה. 

בשלב השני, יש לעבור על רשימת הדרישות על פי החוק הרומני לאזרחות ולאתר את כלל המסמכים הדרושים לכם לביצוע התהליך.

על חלק מהמסמכים להיות מתורגמים לרומנית ולהיחתם על ידי נוטריון ומומלץ להיעזר במישהו בעל ניסיון בתחום וידע בשפה הרומנית, בעיקר אנשי מקצוע מהתחום. 

בין המסמכים שצריך להציג: מסמכים המוכיחים את הזכאות, את הזיקה לאזרח רומני, טפסי הבקשה ומסמכים רשמיים שיש למלא. יש לדאוג לתעודת לידה, צילום דרכון ישראלי, תמצית רישום ממשרד הפנים, תעודת יושר מהמשטרה (לעיתים), תעודת נישואין במקרי הצורך, מסמכים נוספים להוכחת הזיקה, הטפסים הרשמיים מלאים ועוד. 

יכול להיות שזה נראה קשה ואולי בלתי אפשרי, אבל חשוב לנו להזכיר כי את התהליך הזה אנחנו ממליצים לעבור בליווי של אנשי מקצוע שבקיאים בתחום. מלבד העובדה שסיכויי ההצלחה שלכם יעלו, כמובן התהליך יהיה מהיר ויעיל יותר כשינוהל על ידי משרד מהתחום. 

השלבים הבאים להוצאת האזרחות רומנית הם תשלום אגרה, הגשת כל המסמכים והמתנה לטיפול בתהליך שלרוב ייקח מספר חודשים בודדים (במקרים פרטניים עלול להימשך יותר)

חשוב לנו לציין שלעבור את התהליך באופן עצמאי – זה אפשרי, אך עלול להיות קשה ורצוף אתגרים. 

אנחנו מזמינים אתכם לפנות למשרד עו"ד מאיה לנקר ירדני  המתמחה בתחום לפרטים נוספים, בדיקת זכאותכם וליווי בדרך לאזרחות רומנית. 

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.