הסדרת אזרחות רומנית

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

הסדרת אזרחות רומנית

תהליך הסדרת אזרחות רומנית, הוא תהליך בירוקרטי שעלול להיות מורכב מאוד. מה שחשוב כדי לצלוח את התהליך הזה ולוודא שיהיה יעיל ככל האפשר ועם סיכויי הצלחה גבוהים, הוא לדייק ולצאת לדרך עם בעלי מקצוע המנוסים בתחום.
על מנת להתחיל את תהליך הגשת הבקשה, יש לדאוג לפרטים ומסמכים שונים:
1.ראשית יש להוכיח את רצף הדברים והשתלשלות האירועים של האזרח הרומני שבגינו אתם מגישים בקשה. מיום הלידה שלו ועד היום, גם תהליכים של נישואין ושינויי שם. לכן על מבקש האזרחות לדאוג למסמכים שונים כדוגמת: תעודת לידה, תעודת עליה, אישורי אזרחות, תעודות המעידות על שינוי שם, תעודת נישואין.

2.לפי החוק הרומני, גם מי שנולדו בחבלי ארץ שהיו שייכים לרומניה בעבר, לפני מלחמת העולם השנייה – זכאים לאזרחות רומנית. שטחים אלו לדוגמה הם מולדובה, בולגריה, אוקראינה ואחרים.

3.במקרה של שלילת אזרחות, מי שירצו להגיש בקשה יתכן ויאלצו להסדיר קודם את מעמדו של קרובם אשר נשללה ממנו אזרחותו הרומנית ורק לאחר מכן לצאת לדרך להגשת הבקשה שלהם (אין זה מחייב, כל מקרה נבדק לגופו)

כלל הטיפול בשלבי הגשת הבקשה לאזרחות רומנית ועד לקבלת האזרחות והאישור הסופי, כרוך בהוצאת מסמכים מארכיונים שונים, שבחלקם המצויים ברשויות המקומיות ברומניה. בנוסף התהליך כרוך בהגשת מסמכים גם מישראל - לרשויות המקומיות ברומניה. לעתים, נדרשים מגישי בקשה לפנות לבתי המשפט ברומניה/ בישראל  על מנת להסדיר את פרטיו האישיים של היליד הרומני – זאת במקום בהם הרישום העדכני בישראל אינו תואם את רישום הלידה מרומניה. לאור זאת, נדרש בדרך כלל סיוע וליווי של אדם הבקיא בחוק הרומני  ובדרך ההתנהלות הישירה מול הרשויות ברומניה.

ישנה חשיבות לשיתוף של עורך דין מנוסה בתהליך. עו"ד שיש לנו ניסיון ומכיר את החוק הרומני ואת תהליכי הבירוקרטיה של הרומנים, יהפוך את הדרך שלכם לקצרה, קלה ופשוטה יותר, עם סיכויי הצלחה גבוהים מאוד. לפרטים נוספים ובדיקת זכאותכם, מוזמנים לפנות אלינו למשרד עו"ד מאיה לנקר ירדני , המנוסה בהוצאת אזרחות ודרכון רומני.

הדרך המהירה לאזרחות רומנית
החלטתם שאתם מעוניינים, האזרחות הרומנית קורצת לכם ואתם מחכים להפוך לאזרחי אחת ממדינות האיחוד האירופי הנהנים משלל הטבות, אך בכל זאת, הדרך נראית לכם כמו הליך בירוקרטי סבוך ומורכב, שכולל לא מעט שלבים ולא מעט דרישות. קראתם שיש צורך במתורגמן או בחתימת נוטריון וחששתם שאולי זה מיותר, מתלבטים איך לצאת לדרך ובעיקר מחפשים מהי הדרך המהירה?
המדריך שהכנו לכם יעשה לכם סדר בכל השלבים שתצטרכו לעבור בדרך לאזרחות החדשה שלכם.


בירור זכאות
השלב הראשון והחשוב ביותר בדרך שלכם לאזרחות הרומנית, הוא גם זה שיחסוך לכם זמן יקר ובהחלט יעזור לדרך שלכם להיות מהירה וחלקה יותר. בשלב הזה אתם צריכים לבדוק ולברר האם אתם זכאים לאזרחות הרומנית. נקדים ונאמר שאת הבדיקה כדאי ורצוי לעשות מול גורם מוסמך המיומן בתהליכי אזרחות בכלל ורומנים בפרט. החוק הרומני כמו במדינות אחרות מתעדכן מעת לעת ויש לבחון את זכאותכם בהתאם לחוקים ולסעיפים השונים בחוק הרומני.
משרדנו מאיה לנקר-ירדני עו"ד ונוטריון, עוסק בתחום האזרחות הרומנית שנים רבות ואנו עורכים עבורכם את בדיקת הזכאות שלכם, בשיתוף איתכם ועל פי הנתונים והרקע האישי שלכם. הזכאות שלכם לאזרחות כמובן תקבע את זכאותכם לדרכון הרומני, שהוא פועל יוצא של אזרחות.
תנאי הזכאות לאזרחות ולדרכון הרומני, כרוכים בעמידה בסעיפים השונים. באופן כללי הזכאות תינתן למי שהוא צאצא לאזרח רומני, יוצא רומניה שנשללה אזרחותו מטעמים שונים או מי שאומץ על ידי אזרח רומני. בתחילה, נעשה בירור ראשוני על פיו ניתן לקבוע אם יש טעם להמשיך בתהליך.

איסוף ותרגום מסמכים
אחרי שבדקנו והבנו שאתם זכאים לאזרחות רומנית, השל הבא יהיה איסוף מסמכים רלוונטיים להגשת הבקשה. להגשת הבקשה משרדנו, יאסוף עבורכם- ללא צורך לבזבוז זמן ולטרטור ברשויות השונות . מרדנו ידאג גם לתרגום לשפה הרומנית (אלא אם במקור קיימים ברומנית) וכן עם אישור נוטריון וחותמת אפוסטיל.
על כלל המסמכים המוגשים, יש לעמוד בתנאים לסעיפי החוק הרומנית וכן בכל הדרישות הקפדניות של הקונסוליה הרומנית. גם בשלב הזה, אנחנו ממליצים להיתמך במשרד עו"ד המתמחה בתחום. הגשת בקשה מסודרת היא השלב הקריטי שישפיע מאוד על הדרך שלכם לאזרחות הרומנית ויקבע האם הדרך תהיה מהירה ויעילה ותוביל לתוצאה המבוקשת – מימוש זכאותכם לאזרחות ודרכון רומנים. כל טעות קטנה, עלולה להוביל לעיכובים קריטיים בתהליך העבודה על הבקשה ואף לדחיית הבקשה שלכם.

הגשת מסמכים וטפסים
לאחר שסידרנו את כלל המסמכים והטפסים הנדרשים להגשת הבקשה שלכם לאזרחות רומנית וכן נעשה תרגום וחתימות למסמכים הרלוונטיים – מגיע שלב הגשת הטפסים לקונסוליה הרומנית או בבוקרשט עצמה. גם בשלב הזה, חשוב וקריטי להקפיד על הגשת מסמכים באופן מסודר, לאחר וידאו שכלל המסמכים הנדרשים קיימים והגשנו אותם ביחד ערוכים כפי שנדרש. כל טעות קטנה או בעיה בהגשת הטפסים לקונסוליה עלולה לגרום לעיכוב מיותר בדרכם למימוש הזכאות ואף להוביל לדחיית הבקשה.

קבלת האזרחות
לאחר שיבחנו כל המסמכים והטפסים שהגשתם ותאושר בקשתם לאזרחות רומנית, אתם תוזמנו להשבעה בקונסוליה הרומנית. שם תקבלו את האזרחות הרומנית שלכם ולאחר מכן תוכלו להגיש בקשה לדרכון רומני בתור אזרחי רומניה.
התהליך אינו מורכב למי שמבין ומתורגל בשלל השלבים ומכיר את סעיפי החוק הרומני ואת דרישות הקונסוליה הרומנית. אנחנו נשמח לעזור ולעמוד לצידכם בדרך למימוש או בירור זכאותכם לאזרחות הרומנית. 
לצאת לדרך לבד – זה אפשרי, אך רבים מגלים שהדרך קשה ומורכבת ללא אנשי המקצוע המוסמכים לכך. בשלבי הגשת הבקשה רבים נתקלים בקשיי שפה, חוסר של מסמכים, מילוי טפסים שגוי ואף בעיות התקשרות מול הקונסוליה הרומנית. ברגעים האלה, הנוחות היא גם הדרך הבטוחה ביותר לתהליך יעיל ומוצלח ולדרך המהירה לאזרחות רומנית.

----

למימוש הזכאות שלכם לאזרחות הרומנית תהיה השפעה ישירה על איכות חייכם או חיי ילדיכם, ישראלים רבים פונים למימוש אפשרות זו על מנת לקבל את שלל ההטבות השונות הניתנות לאזרחי רומניה. רומניה היא אחת ממדינות האיחוד האירופי, כחלק מהשתייכותה זו, אזרחיה זכאים להטבות אותן מקבלים כלל אזרחי האיחוד האירופי בכל אחת מהמדינות. ישראלים רבים מתעניינים באפשרות לרכוש מעין "תכנית מגירה" או תחושת ביטחון כתוצאה מהחזקה באזרחות נוספת. לצד זאת, לא מעט פונים למימוש הזכאות שלהם בשל אינטרסים כלכליים רבים להשקעה מעבר לים ולהגדלת רווחים. אם כבר ביררתם והבנתם שאתם זכאים לאזרחות אך בכל זאת מתלבטים, הכנו לכם סקירה קצרה ומעניינת של כלל היתרונות שתקבלו אם רק תחזיקו באזרחות רומנית.

לימודים
הטבות ללימודים אקדמאיים ואפשרות ללימודים מסובסדים במוסדות להשכלה גבוהה ברחבי מדינות האיחוד האירופי.
הזדמנות להשתלב במוסדות הלימוד ברמה הגבוהה ביותר

לגור באירופה
למחזיקי הדרכון הרומני, האזרחים הרומנים למעשה, ישנה אפשרות למגורים בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי. כמו כן עומדת לרשותם האפשרות לרכישה או השכרה של נכסי נדל"ן למגורים או לצורך מסחרי.

תנועה חופשי במדינות אירופה
מחזיקי הדרכון הרומני, נהנים מתנועה חופשית במדינות האיחוד האירופי. אזרח האיחוד האירופי לא יידרש לבקש ויזה לשהייה בכל אחת ממדינות האיחוד וכן יקבל הקלה באגרות מקומיות. כמו כן, התנועה בעולם תהיה חופשית יותר. ישנן פחות דרישות לאשרות שהיה או ויזות לתושבי האיחוד האירופי לעומת אזרחי ישראל המחזיקים דרכון ישראלי בלבד.

עסקים והשקעות
אפשרות לקיום ופיתוח עסקים והשקעות נדל"ן ברחבי אירופה. ללא צורך באשרה מיוחדת או תשלומי מס להשקעות זרים. בתור אזרחי מדינות האיחוד, תוכלו לרכוש קרקעות או עסקאות נדלן, להיות שותפים במיזמים וכן לבצע השקעות כלכליות.
יזמים ישראלים רבים פועלים במדינות מזרח אירופה והאיחוד האירופי בכלל.

צעד קדימה 
בעידן המודרני, ישנה חשיבות גדולה לקיום קשרים בחו"ל. רבים זקוקים לקשרי עבודה עם עובדי החברה או שותפים למקצוע בשאר העולם. אזרחות נוספת מקרבת אותנו צעד נוסף לגלובליזציה ומקרבת אותנו לקשרים עמוקים יותר עם אירופה, בתחומים הפיננסיים, העסקיים ועוד.

האם אני זכאי לאזרחות רומנית?
האם אני זכאי לאזרחות רומנית?
 
הזכאות שלך לאזרחות ולדרכון רומני מותנית בהוכחת הזיקה שלך לרומניה.
 
  • נולדת ברומניה או בחבל ארץ שהשתייך בהולדתך לאדמת רומניה (מולדובה, אוקראינה וכו')?
    נולדת מחוץ לרומניה אבל הוריך או אחד מהם הוא יליד רומניה שהיה אזרח רומניה בעברו?
    אתה והוריך נולדתם בישראל אך אחד מסביך נולדו ברומניה והיו אזרחי רומניה?
 
את הזכאות לדרכון הרומני ניתן לממש עבור דור שני או שלישי, זה תלוי בפרטי הבקשה ובמקרה הספציפי. מה שכן חשוב לדעת הוא שאין חובה על הדור שנולד ברומניה לממש את הזכאות לדרכון הרומני על מנת להעביר את הזכאות הלאה לדורות הבאים.
כך שגם אם הוריך או סביך אשר נולדו ברומניה והיא אזרחי רומניה בעבר או בהווה – לא חידשו את האזרחות או הדרכון שלהם, אתה תוכל לממש את זכאותך בכל מקרה.
גם במקרה בהם הוריך או סביך אינם בחיים והם שהיו אזרחי רומניה, אין בעיה. ניתן להוכיח את זכאותם לאזרחות. יתכן כי מדובר ביוצאי רומניה שעלו בשנים בהן לא נשללה אזרחות עבור יוצאי רומניה.
דרכון רומני, אזרחות רומנית, הוצאת דרכון רומני, הוצאת אזרחות רומנית, הסדרת אזרחות רומנית
האם אני יכול להוציא דרכון רומני?
התנאי להוצאת דרכון רומני, היא ראשית לקבל את האזרחות הרומנית. התחל מבדיקת זכאותך ומימושה לאזרחות הרומנית. לאחר שתהפוך לאזרח רומני מן המניין, תוכל להוציא את הדרכון הרומני שלך.
דרכון רומני, אזרחות רומנית, הוצאת דרכון רומני, הוצאת אזרחות רומנית, הסדרת אזרחות רומנית
אם יש לי תעודת לידה רומנית שלי / של הוריי / של סבי האם אני יכול לממש את זכאותי?
תעודת לידה רומנית אינה מספיקה! תעודת לידה רומנית אמנם מראה כי האדם נולד ברומניה, אך אין זה מוכיח את אזרחותו הרומנית. לא בהכרח אדם שנולד ברומניה הוא אזרח רומני.
התהליך של הוכחת האזרחות הרומנית בעבר שלך או של קרוב משפחתך, כרוך במציאת מסמכים ואישורים והגשתם כחלק מתהליך הגשת הבקשה. רבים מהמסמכים והאישורים הדרושים, נמצאים ברשויות ברומניה. למעשה יש להשיג את האישורים הרלוונטיים מהגורמים והרשויות ברומניה.
זאת גם אחת הסיבות שמאוד חשוב למצוא בעלי מקצוע נכונים לטיפול בפניה שלך לאזרחות או דרכון רומנים. בעלי מקצוע מנוסים מעורים בכל הפרטים להשגת המסמכים וכן מנהלים קשרים ישירים עם גורמי המקצוע הרלוונטיים ברומניה. חשוב להיות בקיאים היטב בכל ההליכים ובאופן ההתנהלות מול המוסדות הרומניים ועם הפקידים המטפלים בבקשה. אם יש לך תעודת לידה רומנית שלך או של קרובך ואתה מעונין בהדרכה כיצד להתקדם או לברר את זכאותך המלאה, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר ואנו מבצע עבורך את הבדיקה ונתקדם להמשך תהליך במקרה ותימצא היתכנות.
דרכון רומני, אזרחות רומנית, הוצאת דרכון רומני, הוצאת אזרחות רומנית, הסדרת אזרחות רומנית
אם אין לי כלל מסמך שמוכיח את הזיקה שלי לרומניה?
אם אין לך בכלל מסמך רשמי רומני המוכיח את זיקתך או זיקתו של קרוב משפחתך לרומניה, אין זה אומר שלא תוכל לממש את זכאותך. אם ידוע לך שיש לך זיקה לרומניה ואתה חושב שאתה עומד בתנאים, אתה בהחלט תוכל להסתייע בשירותינו, משרד עו"ד מאיה לנקר ירדני , מתמחה בתחום חידוש תוקף לדרכון רומני ואזרחות רומנית. אנחנו נוכל לסייע לכם לחפש את המסמכים והאישורים הרלונטיים בארכיונים הרומניים. ברוב המקרים נוכל למצוא מסמכים אשר יעזרו לכם בתהליך הגשת הבקשה ולבסס את זיקתכם לרומניה.
דרכון רומני, אזרחות רומנית, הוצאת דרכון רומני, הוצאת אזרחות רומנית, הסדרת אזרחות רומנית
מהו אופן הגשת המסמכים בתהליך הבקשה לדרכון הרומני?
בכל תהליך הגשת הבקשה לאזרחות או לדרכון הרומני, כל מסמך שצריך להגיש אל השגרירות הרומנית חייב להיות בשפה הרומנית, עם חותמת אפוסטיל. מסמכים שלא יוגשו בצורה נכונה ישללו והגשת הבקשה שלכם לא תטופל. חשוב מאוד לוודא שהמסמכים תקינים בטרם הגשתם אל השגרירות הרומנית. המסמכים שנדרשים בתהליך הבקשה לקבלת אזרחות או דרכון רומניים הם תעודות לידה של יליד רומניה קרוב המשפחה שלך וכן תעודות המאשרות את הקשר בינך ובין בעל תעודת הלידה. כמו כן יש לצרף מסמכים המעידים על היותו של קרובך אזרח רומניה בהווה או בעבר. בנוסף, יש להגיש תעודת יושר ותעודת לידה של מגיש הבקשה, כלומר שלך. על מנת לוודא כי אין לך עבר פלילי (במקרים בהם יש עבר פלילי ייבדק כל מקרה לגופו, אנו ממליצים להתייעץ איתנו בכל מקרה בטרם הכנת והגשת המסמכים לבקשה על מנת לחסוך טרחה ולבחון האם ישנה זכאות למרות זאת). אל כל המסמכים הללו יש לצרף את מסמכי הבקשה הרשמיים שאותם השגרירות הרומנית מחייבת אתכם למלא על מנת להגיש את הבקשה.
דרכון רומני, אזרחות רומנית, הוצאת דרכון רומני, הוצאת אזרחות רומנית, הסדרת אזרחות רומנית
מהו זמן ההמתנה לתהליך?
באופן כללי לא ניתן לדעת את זמן ההמתנה המדויק עד שתקבלו את התשובה מהשגרירות הרומנית. זמן ההמתנה תלוי בעיקר במורכבות הבקשה שלכם, בסדר ובארגון של הבקשה שלכם ובכמות המסמכים שאותם הגשתם עם הבקשה. ככל שהבקשה תהיה קלה ופשוטה יותר, עם מסמכים ברורים והוכחת זיקה ברורה לרומניה - כך זמן ההמתנה יהיה קצר. בתהליכים יותר מורכבים בהם ניתנת בקשה עם פרמטרים לבדיקה פרטנית או קושי למצוא מסמך מסוים שהכרחי לתהליך הבקשה, יתכן זמן המתנה ארוך יותר מהממוצע. ליווי של אנשי מקצוע מהתחום, כנראה יחסוך לכם זמן רב, ייעול התהליך וליווי של עו"ד מנוסה באזרחות ודרכון רומני, הוא חשוב על מנת לקבל את התשובה שלכם מהירה יותר ולא לקחת סיכון שתהליך הבקשה יסתבך. איש מקצוע עשוי לקצר את זמני ההמתנה באופן משמעותי.
דרכון רומני, אזרחות רומנית, הוצאת דרכון רומני, הוצאת אזרחות רומנית, הסדרת אזרחות רומנית
האם ניתן להגיש את הבקשה ולממש זכאות באופן עצמאי?
ראשית, התשובה היא כן. ניתן להגיש בקשה לקבלת אזרחות רומנית או דרכון רומני באופן עצמאי.
לצד זאת, חשוב להדגיש שישראלים רבים נמנעים מלקחת את ההימור ומעדיפים לפנות אל המומחים בתחום כדי לייעל את התהליך בהקדם ולהימנע ממצבים של טעויות.
לאנשי המקצוע בתחום, לרוב ישנו ניסיון רב בתהליך וכבר עברו תהליכים מורכבים של מגישי בקשה לרשויות ברומניה. לכל אחד מקרה שונה, מסמכים שונים ובסיס שונה ולכן הדרך לדרכון הרומני תהיה מעט שונה. יתכן שחברכם הצליח בעצמו, זה אכן אפשרי – אך לא מעיד על הכלל. לאנשי המקצוע בתחום ניסיון שמסייע לפעול גם במצבים מורכבים יותר.
בנוסף, סיוע של אנשי מקצוע יחסוך לכם זמן ויעזור לכם להימנע מטעויות. מדובר בהליך בירוקרטי שנבדק לעומקו של עניין על ידי הרשויות ברומניה, זה תהליך שלוקח זמן ומצריך בקיאות בחוק הרומני, במסמכים הרלוונטיים ובשפה. אנשי מקצוע מיומנים ידעו לאתר עבורכם את המסמכים הדרושים לכם וכן למלא את מסמכי הבקשה.
בנוסף, לרוב סיוע של בעל מקצוע – יחסוך לכם כסף. נכון שהפניה לבעל המקצוע או לעו"ד המתמחה בתחום היא השקעה כספית, אך בפועל היא יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף. יש שירותים נלווים שתידרשו לשלם עבורם אם תעשו את התהליך באופן עצמי כמו חתימות נוטריון ואפוסטיל. כמובן שגם לתרגום לשפה הרומנית תידרשו להוסיף תשלום.
 
אתם מוזמנים לפנות למשרדנו, על מנת לחסוך זמן יקר ולייעל את התהליך. אנחנו נשמח לסייע לכם לבדוק את זכאותכם לדרכון רומני וללוות אתכם בתהליך ולכל אורך הדרך. מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו, עו"ד מאיה לנקר ירדני המתמחה בדרכון רומני, אזרחות רומנית ובכל שלבי התהליך מרגע בירור הזכאות ועד לשלבי אישור הבקשה.
דרכון רומני, אזרחות רומנית, הוצאת דרכון רומני, הוצאת אזרחות רומנית, הסדרת אזרחות רומנית
צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.