הוצאת דרכון רומני

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

הוצאת דרכון רומני

בשנים האחרונות הנפקת דרכון אירופאי נעשית משאת נפשם של ישראלים רבים, ולא בכדי – ההטבות המגוונות שניתנות לבעלי אזרחות ומחזיקי דרכון אירופאי יכולות לשפר את איכות החיים שלנו, ולפתוח אפשרויות רבות ביבשת אירופה. הזיקה ההיסטורית של אזרחים ישראלים רבים למדינות אירופאית מקנה להם זכאות לדרכונים ממדינות שונות, על בסיס מדיניות שנקבעת על ידי אותן מדינות.
 
מספר גדול של ישראלים הינם יוצאי מדינת רומניה או צאצאים של כאלו, ומתוקף כך זכאים לקבלת דרכון רומני. מאז הצטרפותה של מדינת רומניה לאיחוד האירופי בשנת 2007, הדרכון הרומני יכול להציע הטבות רבות לאזרח הישראלי הזכאי לו.

מהו הדרכון הרומני?
הדרכון הרומני הוא למעשה דרכון אירופאי, כחלק מהשתייכות רומניה לאיחוד האירופי. הדרכון כשלעצמו מתבסס על אזרחות רומנית, ועל כן, לא ניתן להוציא דרכון רומני למי שאינו אזרח רומני. לפיכך, התהליך מתחיל בתהליך בקשה לאזרחות רומנית, ואם אתם אכן זכאים לה תוכלו גם להוציא דרכון רומני. 
 
היתרונות הרבים בדרכון הרומני
 
ככתוב לעיל, הדרכון הרומני הינו דרכון אירופאי לכל דבר ועניין, עובדה שמאפשרת לאזרחים ישראלים הזכאים לו להינות מהיתרונות הרבים של אזרחות אירופאית:
 

 • חופש התנועה – דרכון רומני מקל על התנועה בתוך יבשת אירופה ולתוכה. העלי דרכון רומני זכאים לשימוש בתור המקוצר בשדות התעופה אשר מיועדים לאזרחי האיחוד האירופאי, ולתנועה בלתי מוגבלת בתוך שטחי יבשת אירופה. זוהי תכונה יעילה ביותר של הדרכון הרומני כשם שלפני תכנונים של האיחוד האירופי – הכניסה אליו ממדינות רבות, לרבות ישראל, תותנה בעתיד בהוצאה של ויזה.
 • מגורים בכל מדינות האיחוד האירופי – דרכון רומני מאפשר למחזיקים בו לגור בכל מדינות אירופה יחד עם בני / בנות זוגם לתקופת זמן בלתי מוגבלת. זאת בניגוד לאזרחים של מדינות מחוץ לאיחוד האירופי שנאלצים לצאת מיבשת אירופה כל פרק זמן נתון ולחזור אליה לאחר תקופה מסויימת (בהתאם למדיניות המדינה הספציפית).
 • עבודה בכל רחבי האיחוד האירופי – אזרח של מדינה מחוץ לאיחוד האירופי אשר מעוניין לעבוד בו יאלץ להוציא אשרות עבודה זמניות על מנת לעשות זאת. אשרות אלו לרוב אינן פשוטות להוצאה ומגבילות את חופש העיסוק במישורים רבים. דרכון רומני מאפשר עיסוק בכל רחבי יבשת אירופה מבלי אשרות מיוחדות, ככל אזרח אירופאי אחר. סעיף זה פותח עבורנו את יבשת אירופה ככזו שנוכל לגור ולעבוד בה ללא הגבלת זמן.
 • השכלה גבוהה באירופה – מדינות אירופאיות רבות מציעות אוניברסיטאות ברמה הגבוהה בעולם. אזרחים של מדינות באיחוד האירופי זכאים להטבות בתשלום שכר הלימוד – החל מהנחה משמעותית בשכר ועד לימודים בחינם לחלוטין. סעיף זה מקל על צעירים רבים וחוסך אלפי שקלים, תוך קבלת השכלה ברמה גבוהה במיוחד.
 • השקעה בנדל״ן אירופאי – משקיעים זרים סובלים לעתים קרובות מעודף בירוקרטיה כאשר הם מעוניינים להשקיע בנדל״ן אירופאי. מדינות האיחוד האירופי נוקשות באופן יחסי בתחומי ההשקעה הזרה. אזרחות רומנית מקלה על קיום עסקים באיחוד האירופי, לרבות השקעה בנדל״ן. ישנן מדינות מתפתחות רבות באיחוד האירופי (דוגמת יוון, פורטוגל ופולין) שהשקעה בהן מושכת ישראלים רבים. דרכון רומני מקל על התהליך בצורה משמעותית.
 
תהליך הוצאת דרכון רומני
 
הוצאת הדרכון הרומני הינה תהליך אשר מורכב מכמה שלבים – בדיקת זכאות, איסוף מסמכים רלוונטיים, אימות נתונים מול הרשויות הרומניות, קבלת האזרחות, הסדרת תוצאות ההליך ולבסוף הגשת בקשה לדרכון וקבלתו:
 
 • בדיקת הזכאות לאזרחות רומנית – מדינת רומניה קובעת 3 קריטריונים שבגינם אדם יוכל להיות זכאי לאזרחות ממנה – א. לידה לאזרח רומני – מקנה באופן אוטומטי זכאות לאזרחות רומנית. לעיתים קרובות אותם אזרחים רומניים כבר אינם רשומים במאגרים של הרשות הרלוונטית, ובשל כך עלינו לחדש אותה כדי שצאצאיו יוכלו להגיש בקשה לאזרחות. ב. אימוץ על ידי אזרח רומני – עובד בצורה דומה לסעיף א, ג. בקשה לאזרחות על בסיס אזרחות שנשללה – ישראלים רבים מעוניינים באזרחות רומנית מתוקף היותם צאצאים של רומנים שהאזרחות שלהם עצמם נשללה מהם.
 • איתור ואיסוף המסמכים הרלוונטיים – עלינו לאסוף כל מסמך שמוכיח את הקרבה שלנו למדינת רומניה. החל מתעודות לידה, וכלה בהוכחות לשלילת האזרחות הרומנית וכדו׳. בנוסף, כל מסמך שהוצא בשפה שאיננה רומנית חייב להיות מתורגם לרומנית, בעל אימות נוטריון וחותמת שמאששת את האימות.
   
רצוי להיעזר בדובר רומנית שוטפת שעוסק בתחום זה, על מנת להבטיח תרגום מדויק ואמין של המסמכים לרומנית. מקרים בהם חסרים לנו מסמכים, זניחים ככל שיהיו, יכולים להוות גורם מעכב ויקר – לכן עלינו לדאוג לאיסוף מיטבי ויסודי של כל מסמך אפשרי.
 
המסמכים הרצויים:
 • תעודות שמוכיחות את הזכאות לאזרחות רומנית של קרוב המשפחה שבגין הקרבה שלנו אליו אנו מעוניינים בהגשת הבקשה – לדוגמה, תעודות לידה רומניות ואמצעים אחרים. בנוסף, עלינו להוכיח שבעת שלילת האזרחות של אותו קרוב משפחה (במידה וזו העילה לבקשת האזרחות) הוא גר ברומניה.
 • מסמכים שמאמתים את הקשר המשפחתי של מגיש או מגישת הבקשה לאותו קרוב משפחה הזכאי לאזרחות הרומנית – תמצית רישום של משרד הפנים בארץ, תעודת לידה ועוד.
 • מסמכים שנדרשים על ידי הרשויות הרומניות – כגון, תעודת יושר של משטרת ישראל עבור מגיש הבקשה.
 • טפסי בקשה להוצאת אזרחות אליהם ניתן לגשת בשגרירות רומניה בישראל.
 
המסמכים הנדרשים ממגיש או מגישת הבקשה:
 • צילום דרכון ישראלי בתוקף
 • תעודת יושר ממשטרת ישראל – נזקקת במקרים מסויימים, ועליה להיות מונפקת כמה שיותר קרוב למועד הגשת הבקשה, משום שתוקפה הינו 12 חודשים בלבד.
 • תעודת נישואין – במידה ומגיש או מגישת הבקשה נישואין.
 • הצהרה אם הוגשה בקשה דומה בעבר.
 • תמצית רישום ממשרד הפנים – מתורגמת לרומנית ומאומתת על ידי חותמת נוטריון.
 • טופס הצהרת כוונות בנוגע לרצונות המגיש או המגישה להישארות בארץ או מעבר לרומניה (גם כן צריך להיות מאושר על ידי נוטריון).
 • טופס הכולל פרטים אישיים אודות מגיש הבקשה.
 
 • הגשת המסמכים – עלינו להגיש את המסמכים אותם אספנו לקונסוליה הרומנית. רצוי להגיע לקונסוליה בליווי דובר רומנית, שכן מרבית העובדים בה דוברים רק שפה זו.
 • אימות הנתונים – הליך זה נעשה על ידי הרשויות הרומניות ואורכו תלוי במספר משתנים:
 • עומס ברשויות ברומניה: בתקופות מסוימות הרשויות ברומניה סובלות מעומס עבודה שיכול להשפיע על מהירות קבלת האזרחות הרומנית שלנו. לדוגמה – המלחמה בין רוסיה לאוקראינה מייצרת פליטים רבים שמגיעים גם למדינת רומניה. אותם פליטים נזקקים לסיוע שילוני אשר מעסיק את הרשויות ומאט את התקדמות הטיפול בבקשות השונות.
 • חוזק הבקשה שלנו: במידה והגשנו את כלל המסמכים הרלוונטיים, והזכאות שלנו לאזרחות רומנית ברורה ונהירה, נוכל לקבל תשובה חיובית במהירות גבוהה יותר מאחרים. טעויות וחוסרים במסמכים השונים יכולה להוביל לעיכוב בקבלת התשובה.
 
 • הגשת בקשה לדרכון – לפי חוק האזרחות הרומני, רק אזרחים רומניים זכאים להגיש בקשה לדרכון מהמדינה. כעת, לאחר שקיבלנו את האזרחות שלנו אנו יכולים להגיש בקשה להנפקה של הדרכון הרומני לו אנו זכאים. החשיבות של הדרכון הפיזי הינה גדולה, שכן באמצעותו נוכל להשתמש ביתרונות הרבים שהדרכון האירופאי מציע לנו בתחומי חופש התנועה.
 
עו״ד ונוטריון מאיה לנקר-ירדני פועלת משנת 2004 על מנת לסייע לישראלים רבים בהוצאת דרכון רומני. משרד לנקר ירדני מתהדר בנתוני קבלת אזרחות רומנית מעל לממוצע הארצי ובסיכויי הצלחה גבוהים במיוחד בהוצאת דרכון רומני. מאיה מחזיקה רישיון לעיסוק בעריכת דין משנת 2001, ורישיון נוטריון החל מ2012, והיא מציעה ליווי אישי לכל אורך תהליך קבלת הדרכון הרומני. לפרטים נוספים אודות מאיה והמשרד, לחצו כאן.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.