מי זכאי לקבל דרכון רומני?

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

מי זכאי לקבל דרכון רומני?

כמו בכל תהליך בירוקרטי שכולל אישורים וקבלת אזרחות. החוק הרומני מפרט מי זכאי לקבלת אזרחות רומנית. החוק הרומני משנת 99, מפרט את תנאי הזכאות לאזרחות הרומנית וכן התנאים למי שבעבר נשללה ממנו האזרחות. על מנת לענות על השאלה מי זכאי לקבל דרכון רומני, נפרט את תנאי הזכאות לאזרחות הרומנית שמחזיקיה, יוכלו להנפיק דרכון רומני כמובן.

לפי החוק הרומני, מי שנולד ברומניה או בשטחים שבעבר היו חלק מרומניה וצאצאיו, יהיו זכאים לקבל אזרחות רומנית גם אם בעבר ויתרו עליה. מבחינת החוק הרומני, ישנן 2 קבוצות זכאות לאזרחות ולדרכון הרומני:

קבוצה ראשונה, אזרחי רומניה "רדומים" וצאצאיהם. אזרחי רומניה הרדומים הם למעשה מי שעזבו את רומניה אך לא ויתרו על אזרחותם. מדובר על מי שהגיעו ארצה בין השנים 1950 לתחילת 1952, רוב העולם שעלו מאמצע שנת 1964 עד סוף 1965 וכן מי שיצא מרומניה לאחר 1971.

על מנת לממש את זכאותם, קבוצה זו תידרש ראשית לפנות לרשויות ברומנית לקבלת "סטטוס" האזרחות שלהם. לאחר מכן ידרשו להציג קבלת אזרחות ישראלית לעולה רומניה. בהמשך יש לקבל מהרשויות ברומניה אישורים ומסמכים המעידים על זיקה לרומניה (תעודת לידה, נישואין וכו'). השלב הבא יהיה להגיש את הבקשה לשגרירות.

קבוצה שניה, הם מי שוויתרו על אזרחותם הרומנית, נדרשו לוותר עליה או איבדו אותה מכל סיבה שהיא וצאצאיהם עד דור שלישי. לרוב בקבוצה זו נכללים מי שהגיעו ארצה לפני 1.1.1950 או אחרי 1952 עד מאי 1964 וכן לאחר שנת 1966.

בנוסף בקבוצה זו נכללים כל מי שנולדו בשטחים שהיו שייכים לרומניה בעבר, בין השנים 1918 עד 1940 וצאצאיהם עד דור רביעי.

קבוצה זו תידרש גם היא לקבל אישור סטטוס ובנוסף לצרף מסמכים המעידים על זיקתם לרומניה (תעודות לידה, נישואין דרכון ישראלי ועוד).

כמובן שכמו בכל תהליך מהסוג הזה, כל מקרה נבחן לגופו ובהתאם להגדרת האזרחות או המסמכים המצויים בידו של מגיש הבקשה. חשוב להגיע לתהליך הזה מוכנים, אחרי בדיקה והבנת התהליך על מנת לחסוך מאמצים מיותרים.

משרד עו"ד מאיה לנקר ירדני, מתמחה בהוצאת אזרחות ודרכון רומני. מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ מקצועי ובדיקת זכאותם.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.