הוצאת דרכון רומני

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

הוצאת דרכון רומני

הדרכון הרומני, הוא למעשה דרכון אירופאי, זאת כחלק מהשתייכותה של רומניה למדינות האיחוד האירופי. הדרכון הרומני כשלעצמו, הוא פועל יוצא של אזרחות רומנית. לא ניתן כמובן להוציא דרכון רומני לאדם שאיננו אזרח רומני. לכן התהליך שלכם בדרך לדרכון הרומני, מתחיל למעשה בתהליך להגשת בקשה לאזרחות רומנית ותלוי בזכאותכם.
על מנת להתחיל את תהליך הגשת הבקשה לאזרחות, תחילה בררו האם אתם זכאים על פי החוק הרומני לאזרחות. ייתכן שאתם חושבים שאינכם זכאים, אך בבדיקה פשוטה מול בעל מקצוע תגלו שכן. לכן אם יש לכם קשר משפחתי קרוב לאזרח רומני בהווה ובעבר – אנחנו כמובן ממליצים לבדוק זכאות, סביר להניח שתופתעו לטובה.
תהליך ההתאזרחות מתחיל למעשה לאחר שהבנו מיהו בן המשפחה שלנו שהיה יליד רומניה, בגינו נגיש את הבקשה, אנחנו, הורינו, או סבינו. השלב הראשוני יהיה להסדיר את מעמדו של אותו יליד רומני כאזרח רומני בהווה ככה שיהיה ניתן לדאוג לתהליך התאזרחות עבור הדורות הבאים אחריו.
את הבקשה לאזרחות ניתן להגיש גם אם יליד רומניה בגינו אנחנו מגישים את הבקשה – כבר איננו בין החיים. למעשה אם קרוב משפחה שלנו עד דרגה שלישית (סבים וסבתות) הוא יליד רומניה, אין זה משנה האם עלה ארצה ועזב את רומניה או באיזו שנה המעבר נעשה, שכן הזכאות קיימת עבור הצאצא מתוקף היותו יליד רומניה. שנת עלייה או עזיבה של רומניה, יהיו רלוונטיים בתהליך עבור מי שמגיש בקשה בגין יליד רומניה שאזרחותו אבדה או נשללה ותרצו להגיש בקשה להשבת אזרחותו. כל עוד הפרטים ברשויות הרומניות ובישראל תואמים והוא עומד בקריטריונים (למשל ללא עבר פלילי) האזרחות תושב לו.
חשוב לציין כי ברוב המקרים לא ניתן לדלג על דורות באזרחות הרומנית. אם אני רוצה להגיש בקשה לאזרחות רומנית משום שסבי היה יליד רומניה, עליי להגיש בקשה לאזרחות רומנית גם עבור הוריי או אחד מהם.
את ההליך להוצאת דרכון רומני, כמובן שחשוב להתחיל בשיתוף עם גורם מנוסה ובקיא בפרטים, כך שהדרך תהיה קלה ובטוחה להוצאת הדרכון החדש שלכם.
לפרטים נוספים מוזמנים לפנות למשרד עו"ד מאיה לנקר ירדני המתמחה בתחום הוצאת הדרכון הרומני.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.