מה התהליך להוצאת דרכון רומני?

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

מה התהליך להוצאת דרכון רומני?

החלטתם שאתם רוצים לפעול ולהתחיל את ההליך הנדרש על מנת לממש את זכותכם להוצאת דרכון רומני. עכשיו הגיע הזמן להבין בדיוק מה התהליך דורש מכם ואיך הכי נכון לעשות אותו.
אז כמובן, בשלב הראשון רצוי שתוודאו כי אתם אכן זכאים לדרכון הרומני וליתר דיוק – לאזרחות רומנית. השלב הזה הוא שלב מחייב והוא שיחסוך לכם זמן יקר. את הזכאות שלכם תוכלו לבדוק תיאורטית באופן עצמאי על פי סעיפי החוק, אך אנחנו ממליצים בכל מקרה גם לפנות לגורם מנוסה על מנת לברר את זכאותכם ולוודא שאכן ניתן ורצוי להתחיל את התהליך. 

אחרי שהבנתם שאתם זכאים, תוכלו להתחיל בתהליך הבירוקרטי. השלבים הבאים בעיקרם, יכללו איתור מסמכים רלוונטיים. מסמכים המעידים על זכאותכם וזיקתכם לרומניה או לאזרח רומני הקרוב אליכם (זכאים 2 דורות קדימה). בהמשך, תידרשו להציג מספר מסמכים רשמיים שלכם, תעודת זהות, לידה ואחרים.

מכאן, תידרשו למלא את טפסי הבקשה, טפסים רשמיים של ממשלת רומניה. טפסים אלה והמסמכים מהשלב הקודם, יוגשו יחד כחלק מהליך הגשת הבקשה. אחד הדגשים החשובים בהקשר זה, הוא דיוק במילוי הטפסים, על מנת למנוע חזרה שלהם מהרשויות ועיכוב תהליך האישור. כמו כן, את המסמכים שתידרשו להציג, יש לתרגם לשפה הרומנית. אנחנו כמובן ממליצים לעשות זאת בעזרת גורם מנוסה ומקצועי אשר בקיא בשפה ובדרישה של החוק הרומני. כך תוכלו לייעל את התהליך להוצאת דרכון רומני.

הבקשה שלכם תיבדק על ידי הגורמים הרשמיים. תחילה, יבררו את המעמד האזרחי של קרוב המשפחה שלכם שהיה או עודנו אזרח רומני. אם עזב את רומניה, ייבדק באיזה מעמד אזרחי הוא עזב את רומניה (יש מי שאזרחותם נשללה בעבר, רצוי לדעת זאת כבר בשלבי בדיקת הזכאות ובאיתור המסמכים הראשוניים. גם מי שהוא צאצא לאזרח רומני שנשללה אזרחותו יוכל להגיש בקשה). 

מוזמנים לפנות למשרדנו, עו"ד מאיה לנקר ירדני המתמחה בתחום. נשמח לסייע לכם בדרך אל הדרכון הרומני החל משלבי בדיקת זכאותכם לאזרחות הרומנית. 

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.