השבת האזרחות ורישום האזרחות ברומניה

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

השבת האזרחות ורישום האזרחות ברומניה

על מנת להתחיל בתהליך של הגשת בקשה לאזרחות רומנית, גם במקרים של השבת אזרחות, יש לוודא שאתם עומדים בקריטריונים הבסיסיים להגשת הבקשה. להגשת הבקשה לאזרחות רומנית לפי החוק הרומני ישנם שלוש אפשרויות בהם אדם יהיה זכאי לאזרחות רומנית:
 1.אדם שנולד לאזרח רומני, בין אם גר ברומניה או לא, כנראה שזכאי לאזרחות רומנית.
 2.אדם שאומץ על ידי אזרח רומני, זכאי לאזרחות, יש תנאים מסוימים לאזרחות שניתנת כך.
 3.על בסיס בקשה, מיועד בעיקר למי שהם צאצאים לאזרחים רומנים שאזרחותם נשללה.

ישראלים רבים, מגישים את הבקשה לאזרחות בגין האפשרות השלישית. במקרה שאתם צאצאים למי שנשללה ממנו אזרחותי הרומנית, אתם תצטרכו להגיש תעודת לידה או אישור לידה רומני של אותו אזרח לשעבר, תעודת סטטוס ממשרד הפנים הרומני, של האזרח הרומני לשעבר. בנוסף, בשל העובדה שאזרחותו נשללה, תידרשו לצרף להגשת הבקשה שלכם טפסים נוספים: תצהיר בו תאריך שלילת האזרחות, מסמכים המעידים על כך שהאזרח עדיין היה ברומניה בעת שנשללה אזרחותו, מסמך מרשויות רומניה שמאשרות את שלילת האזרחות (שאכן קרתה) וכן במידה שהאדם נפטר, תעודת פטירה מקורית.
התהליך להוצאת אזרחות רומנית ומימוש הזכאות, כרוך בהתנהלות שוטפת מול הרשויות ברומניה ובישראל וכרוך בדרישות בירוקרטיות מורכבות. את חלקם של המסמכים הנ"ל אתם תידרשו לתרגם לרומנית בתרגום המאומת על ידי נוטריון וכן מאושר בחתימת אפוסטיל.
אנחנו ממליצים לצאת לדרך כשאתם בטוחים באנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך המורכב. יש להתחיל כבר בשלבים הראשונים של אימות זכאותכם. בעלי המקצוע ועורכי הדין בתחום, יודעים לעזור ולאתר עבורכם מסמכים חשובים וכמובן לעבור את כלל השלבים תוך ידיעה של החוק הרומני והשלבים הקריטיים בתהליך.
משרדנו, עו"ד מאיה לנקר ירדני מתמחה בתחום אזרחות רומנית ודרכון רומני ובכל שלבי התהליך. נשמח לסייע לכם בדרך אל מימוש זכאותכם לאזרחות ולדרכון הרומני. מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ ובדיקת זכאותכם.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.