אזרחות רומנית - למי, למה ומתי?

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

אזרחות רומנית - למי, למה ומתי?

לדרכון הרומני יתרונות רבים. הוא מאפשר לגור בכל מדינה ממדינות האיחוד האירופאי (לדוגמה בערים פריז, לונדון, ברלין, מדריד, ברצלונה, ועוד רבות) ללא צורך באישורים מיוחדים, וכן לעבוד במרבית מדינות האיחוד, ללא צורך בוויזת עבודה או הזמנה מיוחדת ממעסיק. בנוסף, דרכון רומני מקנה את האפשרות לבקר באינספור מדינות, גם כאלה שסגורות לדרכונים ישראליים. הוא מאפשר לימודים חינמיים או מסובסדים במגוון מוסדות אירופיים, או אחרים, מקנה חופש רב יותר בניהול עסקים ופתיחת עסקים באירופה, ומאפשר לרכוש קרקעות ולהשקיע בנדל"ן תוך קבלת ממון בתנאים נוחים וללא הצמדה. 
 
מהן היתרונות של אזרחות רומנית?
 
אזרחות רומנית נחשבת למבוקשת במדינת ישראל בשל היתרונות הרבים והמגוונים שהיא מעניקה למשתמשים בה, ריכזנו עבורכם מידע בנוגע לחלק מן היתרונות הבולטים ביותר של האזרחות הרומנית:
 

  • אפשרויות תעסוקה ועבודה - אנשים אשר מחזיקים בדרכון רומני ( נחשב גם דרכון אירופאי) יכולים לעבוד בכל אחת מן המדינות השייכות לאיחוד האירופי. ישנן מדינות מסוימות באיחוד האירופי בהן השכר הממוצע גבוה יותר מהשכר הממוצע במדינת ישראל, כך שאם אתם מעוניינים בהכנסה גבוהה יותר יחד עם שינוי אווירה ומיקום, הדרכון הרומני הוא הכלי שיעזור לכם להשיג זאת.
 
  • לימודים גבוהים - חלק גדול מן המוסדות האקדמיים הקיימים במדינות אשר לוקחות חלק באיחוד האירופי מציעות לימודים גבוהים במחירים נמוכים במיוחד ולעיתים גם לימודים בחינם. כמו כן תנאי הקבלה למוסדות אקדמיים מוצלחים במדינת ישראל נחשבים לקשים מאוד, בעקבות כך לא מעט ישראלים מעדיפים לעבור למדינות שונות באיחוד האירופי וללמוד שם את הנושא בו הם מעוניינים מאחר ותנאי הקבלה הם קלים יותר והעלויות נמוכות הרבה יותר. 
 
  • מגורים ומחיה - כל אחד מן הדרכונים האירופאיים מאפשר לשהות ולגור בכל המדינות אשר לוקחות חלק באיחוד האירופי ללא כל הגבלה בזמן או ללא כל צורך בויזה מסוימת.
 
  • רכישות נדל"ן וביצוע עסקאות - ישנם מקרים רבים בהם אזרחים במדינת ישראל יכולים לבצע עסקאות מסוימות רק באמצעות תיווך של אדם בעל אזרחות אירופאית או באמצעות תיווך של חברה מקומית מסוימת. אדם המחזיק בדרכון אירופאי יכול לבצע כל סוג של עסקת נדל"ן ( מכירה, רכישה והשכרה) ללא כל צורך במתווך מקומי.
 
מי זכאי לקבל אזרחות רומנית?
 
לפני שאתם פונים לתהליך המורכב של הוצאת אזרחות רומנית, ראשית עליכם לבדוק האם אתם בכלל זכאים לקבל אזרחות רומנית.
חוק האזרחות הרומני הוא זה אשר קובע מי זכאי ומי לא זכאי לקבל אזרחות רומנית. על פי חוק האזרחות הרומנית קיימים 3 מצבים שונים בהם אדם זכאי לקבל אזרחות רומנית. ריכזנו עבורכם מידע בנוגע לכל אחד מן המצבים הללו:
 
  • כל אדם שאחד מהוריו הוא בעל אזרחות רומנית זכאי לאזרחות רומנית ללא כל ויכוח. בחלק מן המקרים מדובר באזרחים רומנים שעלו למדינת ישראל וכתוצאה מכך הם כבר אינם רשומים במאגרי התושבים של מדינת רומניה, במקרים מהסוג הזה כל מה שצריך לעשות זה "לעורר" מחדש את האזרחות של אותו אדם ולאחר מכן הצאצאים שלו יוכלו להגיש בקשה לקבלת אזרחות רומנית.
 
  • אנשים אשר אומצו על ידי אזרחים רומנים זכאים לקבל אזרחות רומנית בהתאם לתנאים מסוימים הקבועים בחוק.
  • כל אדם שנולד ברומניה או בחבל ארץ שהשתייך לאדמות רומניה ביום בו הוא נולד.
 
  • אדם אשר נולד בישראל וגם הוריו נולדו בישראל אך סבתו או סבו נולדו ברומניה והיו אזרחים רומנים, זכאי לקבל אזרחות רומנית.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.