חידוש תוקף לדרכון רומני

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

חידוש תוקף לדרכון רומני

אם עברתם תהליך של קבלת אזרחות רומנית והוצאתם דרכון רומני שכעת תוקפו פג – התהליך לחידוש קצר עבורכם. מבחינה בירוקרטית חידוש תוקף לדרכון רומני זה אינו תהליך מורכב. על מנת לחדש את התוקף הפניה לרוב נעשית דרך שגרירות רומניה.

כמו בכל פניה רשמית לשגרירויות וגורמים רשמיים, גם בהליך של חידוש הדרכון עליכם לפנות בצורה מסודרת. יש לדאוג מבעוד מועד לכל המסמכים.

חלק מהמסמכים והתעודות אותם תידרשו להציג הם הדרכון הרומני שלכם, הדרכון הישראלי וכן תעודה שתאשר שאתם אכן אזרחי רומניה. בנוסף, עליכם למלא מסמך בקשה וכן להציג תעודת זהות. יש לקחת בחשבון, חידוש דרכון רומני מותנה בתשלום אגרה.

אם הגשתם את כלל המסמכים הדרושים לחידוש תוקף לדרכון רומני, יש לקחת בחשבון שלעיתים גם התהליך הזה דורש מעט סבלנות. לעיתים תיתכן המתנה לתשובת החידוש של השגרירות בתקופות של עומס. לכן מומלץ לוודא שאתם מבצעים את הפנייה בצורה מסודרת וללא פגמים בהגשת המסמכים. אם תגיעו מוכנים, הדרכון יונפק בין 45 ל-60 יום, לאחר אישור חודש הדרכון, תקבלו הודעה ותוכלו להגיע לאסוף אותו מהשגרירות.

באופן כללי, מומלץ שלא לחכות זמן רב מדי מאז שפג תוקף הדרכון. אמנם הסיכויים לחידוש דרכון לאזרחי רומניה הוא מקסימלי, אך אין לדעת מהם החוקים והתקנות שצפויים להגיע. תמיד כדאי ללכת על בטוח ולדאוג שכל מה שאתם צריכים בתוקף.

אם אתם מעוניינים לוודא שאכן יש ברשותכם את כל מה שדרוש לצורך החידוש. אתם מוזמנים לפנות למשרד עו"ד מאיה לנקר, המתמחה בהוצאת דרכונים רומניים וחידושם. צרו איתנו קשר לייעוץ ובדיקת זכאותכם ונשמח לעזור.

אזרחות רדומה, כיצד להעיר?

מי שבעבר היו אזרחי רומניה וחיו שם אך היגרו ועזבו את רומניה. יהודים רומנים רבים עלו לישראל והקימו כאן משפחה כשהם ממשיכים לחיות בישראל כתושבים ואזרחים אך אזרחותם הרומנית נותרה "רדומה". במקרה כזה יש צורך להשיב את האזרחות הרומנית, "לעורר" אותה ולאחר מכן לחדש את תוקפו של הדרכון הרומני או להוציא דרכון רומני חדש על בסיס האזרחות.
בתקופות בהן רבים היגרו מרומניה לישראל, ממשלת רומניה לא לקחה להם את האזרחות, כך רבים נשארו אזרחי רומניה גם כאשר הפכו לאזרחים ישראלים. אזרחים אלה נותרו אזרחי רומניה "רדומים" ולכן הם עדיין זכאים לדרכון הרומני שלהם אך יש צורך בפרוצדורה שתאפשר זאת. יש גם מקרים שמי שעזב את רומניה נאלצו לוותר על אזרחותם הרומנים כשעלו לישראל, אך וויתור זה לא נרשם ולא תועד בשום מקום – על כן הם זכאים ונחשבים גם הם לאזרחים "רדומים" של רומניה. גם אם אתם חושבים שאתם או קרוב משפחתכם ויתרתם על אזרחותכם הרומנית, נמליץ לבדוק מול גורם מקצועי את הנושא ולוודא שאכן זהו המצב. ייתכן שאתם זכאים.

 

אילו מסמכים דרושים לחידוש הדרכון הרומני?

כמו בכל בקשה רשמית, הבקשה לחידוש הדרכון הרומני היא בקשה שדורשת בירוקרטיה. התהליך בדומה לתהליך מימוש זכאות לאזרחות רומנית, דורש ידע בשפה הרומנית או תרגומים מקצועיים וחתומים. יש צורך לאסוף ולארגן את כלל המסמכים הנדרשים לתהליך ולהגשת הבקשה לחידוש בשפה הרומנית. 

  • מסמכי זכאות: בין מסמכים אלה תידרשו להציג תעודת לידה רומנית עם כלל הפרטים המזהים שלכם, תעודות המאשרות את היותכם אזרחי רומניה בעבר או בהווה וכן את הדרכון הישראלי הנוכחי שלכם.
    כל מסמך נסיעה / דרכון / תעודת מסע שאיתו הגיעו לישראל

מה עושים אם הפרטים בדרכון הישראלי הנוכחי שלי שונים מהדרכון הרומני הישן?

ישנם מצבים, בעיקר לאחר חתונה או שינוי שם פרטי או שם משפחה, שבהם אין זהות  בין פרטיכם האישים בדרכון הרומני הישן, לפרטים שמופיעים כיום בדרכון הישראלי שלכם פונים למשרד עו"ד מאיה לנקר, המתמחה בתחום חידוש תוקף לדרכון רומני ואזרחות רומנית "רדומה" או בסטטוס לא ידוע. אנו נשמח לסייע לכם בדרך אל חידוש תוקף הדרכון הרומני שלכם והתאמת הנותנים בין הדרכונים.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.