דרכון רומני, לכל דורש

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

דרכון רומני, לכל דורש

 
הדרכון הרומני הפך למבוקש מאוד החל משנת 2007 מאחר ובשנה זו התקבלה מדינת רומניה לאיחוד האירופי.
ההצטרפות של מדינת רומניה לאיחוד האירופי גרמה לכך שכל אדם המחזיק בדרכון רומני יכול ליהנות מהיתרונות הבאים: אפשרות לעבוד בכל המדינות המשתייכות לאיחוד האירופי ללא הגבלה של זמן ולא צורך באישורים, אפשרות לנוע באופן חופשי ובלתי מוגבל בכל מדינות האיחוד האירופי, רכישה של השכלה גבוהה במחירים נמוכים משמעותית ממדינת ישראל ולעיתים גם בחינם ונגישות הרבה יותר גבוהה לביצוע השקעות נדל"ן במדינות החברות באיחוד האירופי.
אנשים רבים מעוניינים בהוצאת דרכון רומני אך הם אינם יודעים כיצד לעשות זאת ומאיפה עליהם להתחיל. במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי בנוגע לתהליך הוצאת דרכון רומני כדי שבסוף המאמר אתם תוכלו להתחיל בתהליך הוצאת הדרכון ובסופו של דבר תוכלו ליהנות מהיתרונות הרבים שהוא מציע למחזיקים בו.
 
מי יכול להוציא דרכון רומני?
 
אך ורק אנשים המחזיקים באזרחות רומנית יכולים להוציא דרכון רומני. כך שאם אתם מעוניינים בדרכון רומני ראשית עליכם להחזיק באזרחות רומנית. אם אינכם בעלי אזרחות רומנית אנו ממליצים לכם לבדוק האם אתם זכאים לקבלת אזרחות רומנית וכיצד ניתן להוציא אותה.
 
בדיקת זכאות
 
בשלב הראשון בתהליך יהיה עליכם לבדוק כי אתם אכן בעלי אזרחות רומנית אשר מקנה לכם את האפשרות להוציא דרכון רומני. במידה ויש בידכם אזרחות רומנית אתם יכולים לעבור לשלב הבא, אם אינכם מחזיקים באזרחות רומנית אתם לא יכולים להמשיך בתהליך עד שתוציאו לעצמכם אחת.
 
מציאת המסמכים הדרושים להוצאת הדרכון
 
לפני שאתם מגישים את הבקשה לקבלת דרכון רומני עליכם להחזיק בכל המסמכים הרלוונטיים לכך. חשוב מאוד לציין כי בקשה לקבלת דרכון שתוגש ללא כל הטפסים הרלוונטיים עלולה להוביל לעיכוב בקבלת הדרכון הרומני במקרה הטוב, במקרה הרע יכול להיות שהבקשה תידחה לחלוטין.
כל מסמך שאתם מוציאים מחוץ למדינת רומניה צריך להיות מתורגם לשפה הרומנית, לעבור אימות על ידי נוטריון ולהיחתם על ידיו. בנוסף על כך, חלק מן המסמכים הם בעלי תוקף מסוים ולכן חשוב לבדוק כי כלל המסמכים נמצאים בתוקף לפני שמגישים אותם.
 
תשלום אגרה
 
בעבור הגשת הבקשה לקבלת דרכון רומני היהי עליכם לשלם כ-520 שקלים.
 
הגשת המסמכים לשגרירות
 
במידה ונולדתם במדינת ישראל יש לכם את האפשרות להגיש את הבקשה בצירוף של המסמכים לשגרירות רומניה. חשוב לציין כי אנשי הצוות בשגרירות הרומנית דוברים בעיקר בשפה הרומנית ובשל כך מומלץ להגיע עם מלווה אשר שולט בשפה הרומנית. כאשר תסיימו להגיש את המסמכים לשגרירות אתם תקבלו אישור שמוכיח כי אכן הגשתם את המסמכים.
 
המתנה לקבלת תשובה
 
לאחר הגשת המסמכים מה שנותר לכם לעשות זה להמתין לקבלת תשובה מהשגרירות, לרוב אתם תקבלו תשובה לאחר 4 שבועות מיום הגשת המסמכים. במידה ותתקבל תשובה חיובית, ממשלת רומניה תתחיל להנפיק עבורכם מסמכי מקור רומניים ולבסוך תזכו לקבל את הדרכון הרומני.
 
הוצאת דרכון רומני עם חברה המתמחה בתחום
 
אין ספק כי תהליך הוצאת דרכון רומני באופן עצמאי יכול להיות תהליך ארוך, קשה ומתסכל. במסגרת התהליך עלינו להתמודד עם גופים מדיניים גדולים, פקידי מדינה, להשקיע זמן יקר באיתור המסמכים המתאימים והתרגום שלהם, להמתין זמן רב בתורים ועוד.
במידה ואתם מעוניינים להוציא דרכון רומני באופן עצמאי אנו ממליצים לכם להתאזר בסבלנות ולהיות מוכנים לתהליך לא פשוט. אם אתם מעוניינים להפוך את כל התהליך לקל, פשוט ומהיר הרבה יותר, אנו ממליצים לכם לפנות לחברה מקצועית בעלת ניסיון בתחום שתעשה עבורכם את כל העבודה הקשה.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.