איך מוציאים אזרחות אירופאית - כל המידע הרלוונטי

יש לכם שורשים רומנים? מעוניינים להוציא דרכון רומני? לבדיקה חינם מלאו את הטופס.

איך מוציאים אזרחות אירופאית - כל המידע הרלוונטי

בכל שנה ושנה כמויות גדולות של ישראלים מנסים להוציא אזרחות אירופאית בשל היתרונות הרבים והמגוונים שאזרחות זו מקנה למחזיקים בה. ישראלים רבים מעוניינים להוציא אזרחות אירופאית ואף זכאים לכך אך הם אינם מתחילים בתהליך הוצאת האזרחות מאחר והם חסרי כל ידע בנושא והם אפילו לא בטוחים האם הם זכאים לקבלת האזרחות.
במאמר זה תוכלו למצוא מידע רלוונטי בכל הנוגע להוצאת אזרחות אירופאית, בסופו של המאמר אתם תדעו האם אתם זכאים לקבלת אזרחות אירופאית, מהן היתרונות של האזרחות האירופאית ומדוע כדאי לכם להחזיק בה.
 
מה זה אזרחות אירופאית?
 
אזרחות אירופאית ניתנת לכל אדם אשר נחשב לאזרח באחת מן המדינות החברות באיחוד האירופי, נכון להיום האיחוד האירופי מונה 28 מדינות. בנוסף על כך, צאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל זכאים לקבל דרכון פורטוגלי, חשוב לציין כי הוצאת דרכון נחשבת למעשה גם להוצאת אזרחות, במידה ואתם מחזיקים בדרכון פורטוגלי או כל דרכון אחר ששייך למדינות האיחוד האירופי, אתם גם בעלי אזרחות אירופאית. החזקת אזרחות אירופאית מעניקה לבעלי האזרחות יתרונות רבים ומגוונים שפותחים בפני חלק מהאנשים הזדמנויות עסקיות רבות, אפשרות להשכלה גבוהה בעלויות נמוכות משמעותית ממדינת ישראל, ביצוע עסקאות נדל"ן מחוץ למדינת ישראל וכן הלאה.
 
 
מהן היתרונות של אזרחות אירופאית?
 
אזרחות אירופאית נחשבת למבוקשת במיוחד בכל רחבי העולם ובמדינת ישראל בפרט בשל היתרונות הייחודיים והמגוונים שהיא מקנה למחזיקים בה. ריכזנו עבורכם מידע בנוגע לחלק מן היתרונות הבולטים ביותר של אזרחות אירופאית:
 

  • כל אדם אשר מחזיק באזרחות אירופאית יכול להיכנס באופן חופשי ל-185 מדינות שונות ללא כל צורך בדרכון. בין המדינות הללו ניתן למצוא גם את אוסטרליה וארצות הברית אליהן יכולים להיכנס בעלי אזרחות אירופאית ללא ויזה. חלק גדול מן הישראלים בארץ מנסים להשיג אזרחות נוספת מלבד האזרחות הישראלית בשל המצב הביטחוני במדינה, במיוחד צאצאים של ניצולי שואה אשר מודעים לכך שחלק גדול מניצולי השואה שרדו רק בזכות האזרחות הנוספת בה הם החזיקו. אין ספק כי רק יתרון זה בלבד הוא יתרון משמעותי ויעיל במיוחד.
 
  • כל מי שמחזיק באזרחות אירופאית רשאי להישאר בכל אחת מן המדינות החברות באיחוד האירופי לכמה זמן שהוא רוצה, לעומת זאת תיירים יכולים לשהות במדינות אירופה רק לפרקי זמן מסוימים.
 
  • תיירים אינם יכולים לעבוד במדינות אשר לוקחות חלק באיחוד האירופי< לעומת זאת בעלי אזרחות אירופאית כן יכולים.
 
  • כל אדם אשר מחזיק באזרחות אירופאית יכול ללמוד בכל אחת מן המדינות החברות באיחוד האירופי כאזרח בעל זכויות שוות. בחלק גדול מן המדינות אשר לוקחות חלק באיחוד האירופי ניתן להוציא תואר ראשון בעלויות נמוכות במיוחד ולעיתים גם בחינם.
 
מהם התנאים לקבלת אזרחות אירופאית?
 
כאשר זה נוגע לקבלת אזרחות אירופאית לכל מדינה יש תנאים שונים מעט, אך ניתן לומר כי הדרישות העיקריות לקבלת אזרחות אירופאית הן:
 
  • מגיש הבקשה צריך להיות מעל גיל 18.
 
  • מגיש הבקשה צריך להיות בעל זיקה מסוימת למדינה ( רמת הזיקה היא שונה בין מדינה אחת לאחרת - חלק מן המדינות דורשות שאחד מן ההורים יהיה בעל אזרחות של אותה המדינה, מדינות אחרות מסתפקות באזרחות של הסבא וכו'). הבעיה העיקרית בהוצאת אזרחות אירופאית היא הוכחת הזיקה של מגיש הבקשה למדינה, כל מדינה יכולה להחליט על פירוש הזיקה בצורה שונה. מדינות מסוימות מחייבות לחיות במדינה לפחות חצי שנה על מנת לקבל דרכון ואזרחות, מדינות אחרות דורשות ממגיש הבקשה לדעת את שפת המדינה וכן הלאה. אין ספק כי תהליך הוצאת אזרחות אירופאית הוא תהליך לא פשוט, אך ללא כל ספק מדובר בתהליך אפשרי וכיום ישראלים רבים הם בעלי דרכונים אירופאיים.

צאצאים לילידי רומניה זכאים לדרכון רומני!
הוצאת אזרחות רומנית ודרכון רומני תעניק לכם רשימה של היתרונות המשמעותיים.
תוכלו לעבוד, לחיות וללמוד באירופה, בדקו האם אתם זכאים בחינם.
תודה על פניתכם
הודעתך התקבלה במערכת,
נציגינו יחזורו אליכם בהקדם.